+370 5 203 4977

Pasirašyta sutartis, padėsianti vystyti Energijos taupymo paslaugų tiekėjų rinką Lietuvoje

2015-01-26

2014 m. gruodį Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) pasirašė sutartį su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku dėl įvairiapusės paramos, skirtos vystyti Energijos taupymo paslaugų tiekėjų rinką (ETPT rinka) Lietuvoje. Šios paramos įgyvendinimui buvo parengtas projektas „ETPT rinkos vystymas Lietuvoje: standartizuotų dokumentų ir pasiūlymų energijos efektyvumo projektų Lietuvoje įgyvendinimui rengimas“.

 

Projektas Lietuvoje bus įgyvendinamas nuo 2015 iki 2017 m. Šio projekto įgyvendinimui buvo atrinkta tarptautinė audito ir mokesčių konsultavimo bendrovė KPMG kartu su partneriais, advokatų kontora „Glimstedt“ ir įmone „Ekotermija“. Šio projekto Lietuvoje tikslas – suteikti galimybę bei paskatinti privataus sektoriaus ETPT kompanijas dalyvauti įgyvendinant energijos efektyvumo projektus viešųjų pastatų modernizavimo sektoriuje.  

 

VIPA yra pirmoji Lietuvos institucija, gavusi tokio tipo paramą per Europos rekonstrukcijos ir plėtros banką (ERPB). ERPB yra viena iš penkių institucijų, atsakingų už ELENA programos įgyvendinimą.

 

Projektas finansuojamas pagal Europos Komisijos „Pažangios energetikos Europai“ programos (CIP) ELENA priemonę.

 

Daugiau informacijos apie ELENA priemonę anglų kalba galite rasti čia.

<< Atgal