+370 5 203 4977

DĖL ATVIRKŠTINIO APMOKESTINIMO PVM MECHANIZMO TAIKYMO STATYBOS DARBAMS

2015-08-13

Informuojame, kad 2014 m. gruodžio  mėn. buvo atliktas PVM įstatymo pakeitimas, kuriuo įteisinta atvirkštinio PVM taikymo schema statybų sektoriuje, įsigaliojusi nuo 2015 m. liepos 1 d.

 

Pagal atvirkštinio PVM schemą, PVM apskaičiuotas nuo rangos darbų sumos, į biudžetą turi būti sumokamas ne rangovo, bet užsakovo (daugiabučių namų atnaujinimo programoje užsakovai yra butų ir kitų patalpų savininkai). Tai taikoma tik tuo atveju, kai užsakovas yra juridinis asmuo, arba fizinis asmuo, vykdantis ekonominę veiklą ir esantis PVM mokėtoju. Už asmenis nesančius PVM mokėtojais apmokėjimų rangovams schema išlieka tokia pati.

 

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad sąskaitos nuo liepos mėn. turi būti išrašytos kiekvienam buto ir kitos patalpos savininkui, o sąskaitos sumos turėtų būti paskirstytos proporcingai, atsižvelgiant į individualias investicijas.

 

Sąskaitoje prie užsakovo turėtų būti nurodyta, pvz., Vardenis Pavardenis, atstovaujamas UAB „Komunalininko komunalininko“ ir visi administratoriaus rekvizitai.

Visų išrašytų sąskaitų suma (tiek už rangos darbus, tiek išskirta PVM ir galutinė suma) privalo sutapti su akte nurodytomis sumomis.

 

Pagal pateiktas sąskaitas rangovams bus apmokama taip:

  • Už fizinius asmenis, nevykdančius ekonominės veiklos, juridinius asmenis, ne PVM mokėtojus, fizinius asmenis vykdančius ekonominę veiklą ne PVM mokėtojus apmokami rangos darbai plius PVM.
  • Už juridinius asmenis PVM mokėtojus ir fizinius asmenis, vykdančius ekonominę veiklą, PVM mokėtojus apmokami tik rangos darbai. PVM suma rangovui nepervedama.

 

Mokėjimo prašymo formoje prie prašomos apmokėti sumos turėtų būti nurodyta  ta suma, kuri bus skirta apmokėti rangovui.

 

Informaciją, ar asmuo yra PVM mokėtojas, ar ne, galite rasti čia: https://www.vmi.lt/cms/informacija-apie-mokesciu-moketojus

 

VMI išaiškinimą dėl atvirkštinio PVM taikymo  galite rasti čia.

<< Atgal