+370 5 203 4977

Savivaldybės jau gali kreiptis dėl dotacijų ES projektams finansuoti

2016-06-01

Savivaldybės, investuojančios į jų biudžetų išlaidas taupančius ir pajamas didinančius Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamus projektus, nuo birželio 1 d. gali gauti dotacijas iš valstybės biudžeto nuosavam indėliui užtikrinti. Tam jos gali teikti prašymus dotacijas administruojančiai UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA).

 

Naują galimybę numato šiandien įsigaliojęs finansų ministro įsakymas „Dėl dotacijų skyrimo savivaldybėms tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

Dėl dotacijų į VIPA besikreipiančios savivaldybės turės pagrįsti, jog dėl įstatymuose nustatytų skolinimosi limitų neturi galimybės pasiskolinti ir užtikrinti ES lėšomis įgyvendinamų projektų bendrojo finansavimo. Šia priemone siekiama paskatinti savivaldybes aktyviau dalyvauti energetinio efektyvumo ir kitose programose, kurios įgyvendinamos, naudojant lengvatines paskolas ir garantijas.

 

Pretenduojančios į dotaciją savivaldybės turės atitikti ir kitas sąlygas: jų pajamos paskutiniais metais prieš suteikiant dotaciją turi didėti, o skolos lygis mažėti; projektams finansuoti konkrečiais metais savivaldybė skiria daugiau kaip 0,5 proc. atitinkamų metų savo pajamų; projekto nuosavų lėšų indėliui trūksta ne mažiau kaip 15 000 eurų; dalyvauti energetinio efektyvumo skatinimo ir kitose programose, įgyvendinamose, naudojant finansines priemones.

 

Sutartis pasirašoma, priėmus galutinį sprendimą dėl ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo projekto.

 

Mokėtina dotacijos suma apskaičiuojama ir išmokama, savivaldybei įprasta tvarka pateikus mokėjimo prašymą ES lėšas administruojančiai agentūrai.

 

Gavusi dotaciją savivaldybė įsipareigos pasiekti tam tikrus ekonominius rodiklius, o jų nepasiekusi, privalės grąžinti į valstybės biudžetą dalį ar visą gautą dotacijų sumą.

 

Dalis arba visa dotacija po projekto įgyvendinimo bus grąžinama, jeigu projektas nesumažins savivaldybės ir (arba) jos įmonių ar įstaigų išlaidų arba nepadidins pajamų; jeigu iki projekto pabaigos savivaldybės teritorijoje nebus pasiekti rodikliai, susiję su darbo vietų kūrimu ir privačių investicijų pritraukimu; jeigu savivaldybės nuosavo indėlio, numatyto ES projektams, dalis bus mažesnė nei 15 proc.; jeigu savivaldybės skolos lygis įgyvendinus projektą bus didesnis negu suteikiant dotaciją; jeigu nuo 2014 metų savivaldybė nevykdo arba neįvykdė įsipareigojimo dalyvauti finansinėse priemonėse.

 

Finansų ministerija primena, kad, įgyvendinančios ES fondų lėšomis finansuojamus projektus savivaldybės turi užtikrinti nuo 7,5 iki 15 proc. projektų nuosavų lėšų indėlį, o bendras numatomas savivaldybių nuosavo indėlio dydis pagal 2014–2020 m. veiksmų programos prioritetus sudaro 119 mln. eurų.

 

Prognozuojama, kad per 2016 m. projektų finansavimui savivaldybėms prireiks apie 14 mln. eurų, o bendras numatomas savivaldybių nuosavo indėlio dydis pagal 2014–2020 m. veiksmų programos prioritetus sudarys 119 mln. eurų (skiriamos ES fondų lėšos sudaro 885 mln. eurų).

 

Daugiau informacijos rasite čia.

 

 

 

<< Atgal