+370 5 203 4977

​VIPA atstovai dalyvavo aukšto lygio apskritojo stalo diskusijoje dėl energijos efektyvumo

2016-06-23

2016 m. birželio 22 d. Briuselyje VIPA atstovai dalyvavo aukšto lygio apskritojo stalo diskusijoje dėl energijos efektyvumo. Šio renginio metu buvo pasidalinta įžvalgomis apie energijos efektyvumo rinkos augimo perspektyvas, investicijas bei finansavimą ir jų sąsajas su išmetamo anglies dioksido kiekio sumažinimo skatinimu.

 

Energijos efektyvumas yra vienas iš penkių svarbiausių aspektų Europos Sąjungos energetikos strategijoje. Energetikos ir klimato kaitos strategijoje nustatyti ambicingi Europos Sąjungos įsipareigojimai mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą (ne mažiau kaip 40 proc.), vartoti daugiau atsinaujinančios energijos (bent 27 proc. daugiau) ir iki 2030 metų sutaupyti bent 27 proc. suvartojamos energijos. 2016 metų rudenį Europos Komisija planuoja priimti "Energijos vartojimo efektyvumo paketą", įskaitant komunikatą dėl investicijų ir finansavimo modelio statybų sektoriuje.

 

Renginio dalyviai domėjosi, kaip sutelkti investicijas į energijos vartojimo efektyvumą rinkoje bei kokios galimos kliūtys tam, ką galima padaryti geriau ES, siekiant pritraukti privatų kapitalą, kas jau yra padaryta, kas prie to prisidėjo bei koks yra augimo potencialas energijos efektyvumo paslaugų rinkose.

 

VIPA savo pristatyme akcentavo sekiuritizacijos svarbą, siekiant energijos efektyvumo sektoriui gauti priėjimą prie finansavimo šaltinių kapitalo rinkose. Atkreiptas dėmesys, kaip svarbu supaprastinti subsidijų ir finansinių priemonių derinimo procesą, siekiant dėmesį sutelkti  į rezultatą, o ne į ribojančius reikalavimus, kurie nustatyti Europos Komisijos gairėse dėl finansinių priemonių. VIPA pabrėžė, jog palaiko Investicijų planą Europai, ir jo suteikiamą galimybę finansuoti energijos efektyvumo sektorių ilgalaikėmis investicijomis per Nacionalines skatinimo finansavimo institucijas ir sekiuritizacijos proceso stiprinimo galimybes energijos efektyvumo sektoriuje.  

 

Daugiau informacijos rasite čia 

 

 

 

 

<< Atgal