+370 5 203 4977

Susitikimas su Kinų delegacija iš China Development Bank

2016-08-10

Vilniuje rugpjūčio 9 d. VIPA dalyvavo susitikime su China Development Bank (CDB) atstovais Liu Bo, Zhou Sen, Liu Wenjuan ir Cao Nan, kurio metu buvo aptarta CDB iniciatyva steigti Kinijos ir Centrinės ir Rytų Europos tarpbankinę asociaciją. 

 

CDB savo veiklą pradėjo 1994 m. Bankas tiesiogiai pavaldus Kinijos Vyriausybei. Įstatinis kapitalas – 64 mlrd. JAV dolerių. Pagrindinė veikla – piniginių lėšų pritraukimas infrastruktūros projektams bei jų finansavimas. Kinijoje daugiau kaip 60 proc. greitkelių ir geležinkelių projektų yra finansuojami šio banko.

 

Susitikimo metu VIPA atstovai pristatė savo institucijos veiklą ir patvirtino, kad yra pasirengę bendradarbiauti su CDB. CDB atstovai pabrėžė, kad jie domisi bendradarbiavimu su VIPA ir mano, kad toks bendradarbiavimas būtų naudingas, atsižvelgiant į CDB patirtį finansuojant miesto infrastruktūros ir kitus projektus. Lietuva yra suinteresuota bendradarbiavimu finansiniame sektoriuje. Lietuvos bankas dėl tam tikrų centriniam bankui taikomų apribojimų negali pilnai įgyvendinti Asociacijos steigimo sutarties nuostatų ir tai, kad kitų šalių centriniai bankai Asociacijos veikloje dalyvauti neplanuoja, buvo sutarta, kad prie Asociacijos tikslinga jungtis ne Lietuvos bankui, bet VIPA. VIPA pakartotinai išsakė Lietuvos banko paramą steigiamai Asociacijai ir Lietuvos finansinių institucijų dalyvavimui jos veikloje.

 

Šiuo metu iš 16 Centrinės ir Rytų Europos regiono šalių 15 jau yra išreiškusios susidomėjimą dalyvauti Asociacijoje. Šiuo metu CDB rengia antrąjį sutarties projekto variantą, kuris artimiausiu metu bus išsiųstas visoms suinteresuotoms šalims galutiniam suderinimui. Asociacijos steigimo sutartį planuojama pasirašyti spalio mėn. Kinijos ir 16 Centro ir Rytų Europos vyriausybių vadovų susitikime Rygoje.

 

<< Atgal