+370 5 203 4977

Galimybių studija apie Europos strateginių investicijų fondo (ESIF) įgyvendinimą Lietuvoje

2016-09-23

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje užsakymu VIPA parengė studiją apie Europos strateginių investicijų fondo (ESIF) įgyvendinimo Lietuvos Respublikoje galimybes. Studijos tikslas – įvertinti fondo patrauklumą Lietuvos ekonominės veiklos sektoriams bei įvairiems ūkio subjektams ir atskleisti Lietuvos ekonomikos ypatumų poveikį fondo įgyvendinimui.

 

Fondas yra pagrindinis Investicijų plano Europai elementas ir patraukli finansavimo priemonė, sudaranti galimybę investicijas finansuoti geresnėmis sąlygomis nei iš kitų finansavimo šaltinių. Finansavimas yra komercinis, t. y. generuojantis grąžą, tad projekto vykdytojai turi užtikrinti ekonominę projekto logiką. Fondo finansavimas patrauklus ir tuo, kad projekto koncepcijos parengimo bei suformulavimo etapuose projekto vykdytojui teikiamos konsultacijos, o atliekant projekto gyvybingumo bei rentabilumo patikrą įtraukiami nepriklausomi ekspertai.

 

Kaip rodo studija, Lietuvoje skirtinguose fondo finansavimo prioritetus atitinkančiuose ekonominės veiklos sektoriuose nustatytas 7911 mln. eurų finansavimo trūkumas, kuriam padengti gali būti panaudota ši Europos Komisijos ir Europos investicijų banko iniciatyva.

 

Siekiant, kad fondas veiktų sėkmingai ir efektyviai, studijoje analizuojami galimi fondo veikimo Lietuvoje mechanizmai, kuriais numatomas aktyvesnis nacionalinis vaidmuo per skatinamojo finansavimo įstaigą.

 

Daugiau informacijos bei studijos tekstas rasite čia.

 

 

 

<< Atgal