+370 5 203 4977

Trečiasis susitikimas su kinų delegacija iš China Development Bank

2017-03-15

VIPA kartu su LR Finansų ministerijos Europos sąjungos investicijų departamento direktoriaus pavaduotoja Rūta Dapkute – Stankevičiene, LR Užsienio reikalų ministerijos atstovu Danu Vaitkevičiumi, Latvijos finansų įstaigos „Altum“ atstovais bei Estijos ambasados atstovė Kinijoje Merike Grünthal  kovos 7 - 14 d. dalyvavo China Development Bank (CDB) organizuojamoje konferencijoje Kinijoje.

 

CDB savo veiklą pradėjo 1994 m. Bankas tiesiogiai pavaldus Kinijos Vyriausybei. Įstatinis kapitalas – 64 mlrd. JAV dolerių. Pagrindinė veikla – piniginių lėšų pritraukimas infrastruktūros projektams bei jų finansavimas. Kinijoje daugiau kaip 60 proc. greitkelių ir geležinkelių projektų yra finansuojami šio banko.

 

CDB atstovai siekia gerinti tarp Rytų ir Centrinės Europos šalių tarpbankinį bendradarbiavimą, mokytis vieniems iš kitų, geriau identifikuoti sritis įgyvendinant įvairius projektus. Konferencijos metu CDB pristatė savo veiklą, patirtį, finansavimo sritis bei pasidalino gerąja praktika, planuojant, vystant finansuojant ir įgyvendinant projektus. Pristatytos visų renginyje dalyvavusių institucijų įgyvendinamos veiklos, projektai bei ateities planai. Taip pat aptarti bendradarbiavimo galimybių klausimai susiję su Kinijos ir Centrinės ir Rytų Europos šalių tarpbankinės asociacijos steigimu, CDB atstovus domino, investicijų ir finansavimo galimybės į kvartalų bei bendrabučių renovaciją, vandentvarkos ir kelių infrastruktūros modernizavimą bei transporto sektorius.

 

VIPA yra suinteresuota bendradarbiavimu su CDB siekiant investicijų pritraukimo Lietuvoje. CDB atstovų delegacija jau du kartus lankėsi Lietuvoje. 2016 m. lapkričio 11 d., susitikimo metu buvo pasidalinta įžvalgomis apie energijos efektyvumo rinkos augimo perspektyvas, investicijas bei finansavimą ir 2016 m. rugpjūčio 10 d. , kuriame institucijos pristatė savo veiklas ir ateities planus. 

 

<< Atgal