+370 5 203 4977

VIPA atstovai dalyvavo susitikime su KfW

2017-04-05

2017 m. kovo 28 - 29 d. Vokietijoje VIPA atstovai dalyvavo TAIEX-REGIO organizuojameme renginyje. Organizuoto vizito metu KfW domėjosi Nacionalinių skatinamojo finansavimo institucijų (toliau – NSFI) veiklos organizavimu ir energijos efektyvumo schemų veikimo principais.

 

TAIEX programa pradėta vykdyti 1996 metais, kuria siekiama stiprinti viešojo administravimo sektorių, įgyvendinti ES teisės reikalavimus, užmegzti kontaktus ir skatinti ryšius su atitinkamomis ES šalių narių institucijomis, numatyti tolimesnius bendradarbiavimo per ES Dvynių programas galimybes. Daugiau informacijos apie šią programą galite pasiskaityti čia

 

KfW yra vienas iš pirmaujančių bankų pasaulyje, turintis 60 metų patirtį, kuriame dirba apie 5000 darbuotojų. Bankas – daugiausiai veikiantis per finansinius tarpininkus, t.y., visus Vokietijos komercinius bankus. Šio banko veikla yra reglamentuota atskiru įstatymu, kuriame įrašyta, kad KfW neskirsto pelno – jis visas naudojamas veiklai plėtoti. KfW aktyviai finansuoja energijos efektyvumo priemones, tarp jų ir būsto sektorių, akcentuotina tai, kad įgyvendinamos priemonės yra finansuojamos ir individualių namų energetiniam atnaujinimui bei naujai statybai. 

 

VIPA atstovai turėjo galimybę susipažinti su didžiausio Europoje nacionalinio skatinamojo finansavimo banko struktūra ir valdymu bei veiklą reglamentuojančiais teisės aktais. Pasisėmė patirties įgyvendinant valstybės pagalbos ir kitų teisės aktų reikalavimus kuriant finansines priemones. Aptarė galimybes pritraukti KfW finansavimą energijos efektyvumo projektų įgyvendinimui Lietuvoje. Akcentavo, kaip yra svarbu įvertinti galimybes perkelti finansinių priemonių kūrimo pavyzdžius ir patirtį energijos efektyvumo ir prieinamo būsto srityje bei aptarti finansinių srautų pakeitimo vertybiniais popieriais (angl. securitisation) patirtį ir galimybes teikti ekspertinę pagalbą įgyvendinant tokio pobūdžio projektus Lietuvoje.

 

Renginio dalyviai domėjosi, kaip sutelkti investicijas į energijos vartojimo efektyvumą rinkoje bei kokios galimos kliūtys tam, ką galima padaryti geriau, siekiant pritraukti finansavimą energijos efektyvumo paslaugų rinkose. VIPA atstovai pasidalino įžvalgomis apie Lietuvos energijos efektyvumo rinkos augimo perspektyvų, investicijų ir finansavimo.

 

<< Atgal