+370 5 203 4977

Nyderlanduose įvyko trečiasis tarptautinio projekto „guarantEE“ susitikimas

2017-04-13

2017 m. balandžio 10-12 dienomis VIPA atstovai dalyvavo Amsterdame, Nyderlanduose įvykusiame trečiajame tarptautinio projekto „guarantEE“, kuriame VIPA jau metus dalyvauja kartu su kitomis 14 partnerių iš Austrijos, Norvegijos, Airijos, Belgijos, Ispanijos, Italijos, Prancūzijos, Čekijos, Olandijos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Vokietijos, partnerių susitikime.

 

Susitikimo metu buvo pristatyti pirmieji projekto rezultatai, aptartas partnerių parengtas kaštų ir naudos paskirstymo tarp trijų šalių (pastato savininko, nuomininko ir ETPT) modelis (angl. Tripple win), kurį rekomenduojama taikyti energinio efektyvumo projektuose, įgyvendinamuose per ETPT.  Vėliau partneriai lankėsi Van Gogo muziejuje, kuris yra sėkmingas olandų energijos taupymo paslaugų modelio taikymo praktikoje pavyzdys.

 

Nyderlandų atstovai taip pat pristatė  interaktyvų ETPT poreikio įvertinimo įrankį (angl. Online pre-check tool), skirtą pastatų savininkams ar nuomininkams nustatyti, ar ETPT modelis yra tinkamas turimiems pastatams atnaujinti. Internete užpildžius informaciją apie pastato tipą ir valdymo pagrindą, metinius energijos suvartojimus ir numatomas diegti energinio efektyvumo priemones, klientui bus pateiktas pirminis įvertinimas, kuris turėtų parodyti pastato energijos vartojimo efektyvumo potencialą. Planuojama, kad įrankis bus pradėtas taikyti nuo 2017 m. gegužės mėn.

 

GuarantEE projekto trukmė yra 3 metai. Šis projektas finansuojamas Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ lėšomis. Daugiau informacijos apie guarantEE projektą rasite čia.

 

 

 

<< Atgal