+370 5 203 4977

VIPA atstovai kartu su parteriais iš Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) vykdė mokymus galimiems kultūros sektoriaus pareiškėjams

2017-09-07

2017 m. rugsėjo 7 d. CPVA ir VIPA į paraiškų rengimo mokymus Vilniuje pakvietė pareiškėjus, kurie planuoja teikti paraiškas pagal priemonės Nr. 05.4.1-CPVA-K-303 „Aktualizuoti viešąjį ir privatų kultūros paveldą“  kvietimą Nr. 1.2. Mokymų metu CPVA atstovai apžvelgė pagrindinius reikalavimus paraiškos  rengimui ir pildymui (daugiau informacijos rasite čia), o VIPA pranešėjas pristatė galimybę gauti Kultūros paveldo fondo (KPF) finansuojamas paskolas viešiesiems ir privatiems juridiniams asmenims, valdantiems kultūros paveldo objektus.
KPF skirta 5,2 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) fondų lėšų, dar tiek pat lėšų bus siekiama pritraukti iš privačių investuotojų. Jomis bus finansuojamos paskolos viešiesiems ir privatiems juridiniams asmenims, valdantiems kultūros paveldo objektus.
Paskolomis bus siekiama paskatinti investicijas į kultūros paveldo objektus, siekiant pritaikyti juos visuomenės poreikiams, išsaugoti bei atskleisti vertingąsias paveldo objektų savybes. Tai paskatins aktyvesnį visuomenės dalyvavimą kultūros veiklose, padidins kultūros paveldo objektų prieinamumą didesnei visuomenės daliai taip pat pagerins Lietuvos kaip patrauklios turizmui šalies įvaizdį Lietuvos ir užsienio šalių rinkose.
Fondo lėšos kultūros paveldo objektų kultūrinėms, edukacinėms, ekonominėms, socialinėms reikmėms papildys kultūros paveldo objektams teikiamas subsidijas, kuriomis finansuojami paveldo tyrimai, paveldo tvarkybos darbų projektavimas ir paveldo tvarkybos darbai.

<< Atgal