+370 5 203 4977

Jordanijoje – auksas Lietuvai!

2018-05-10

Šiandien metiniame Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (toliau – ERPB) susitikime Lietuva buvo apdovanota aukso medaliu Aplinkos ir socialinių inovacijų srityje už daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) projektą.


„Metiniame verslo lyderių susitikime Lietuvos vardas skambėjo daug kartų. Gera didžiuotis mūsų šalies pasiekimais. Šis įvertinimas svarbus ne tik dėl aukso. Tai yra didžiulė paskata eiti toliau pirmyn. Investicijos į daugiabučių namų renovaciją – tai patogesni būstai, šiltesni namai, mažesnės sąskaitos už šildymą ir, svarbiausia, švaresnė mūsų visų šalis“, – sakė finansų ministras Vilius Šapoka.


Šis žalias projektas dera su ERPB strategija, siekiant užtikrinti perėjimo prie žaliosios ekonomikos tikslus ir klimato kaitos padarinių mažinimą. Seni, nerenovuoti daugiabučiai namai yra vienas iš daugiausiai prie išmetamo CO2 kiekio prisidedančių faktorių.


„Tai – pirmoji tokia tarptautinės finansų įstaigos investicija Lietuvai į pastatų energijos vartojimo efektyvumą. Apdovanojimas yra rimtas finansų bendruomenės pripažinimas Lietuvai. Tai rodo pasitikėjimą mūsų šalimi ir leidžia drąsiau dairytis investuotojų užsienyje“, – sakė Viešųjų investicijų plėtros agentūros (VIPA) generalinis direktorius Gvidas Dargužas.


Iš ERPB gauta 50 mln. eurų paskola per VIPA valdomą daugiabučių namų modernizavimo fondą (DNMF) sėkmingai investuota – bus renovuota 140 daugiabučių ir pagerintos gyvenimo sąlygas daugiau nei 6000 daugiabučių namų gyventojams visoje Lietuvoje.


Tęsiant šią kryptį ir toliau investuojama į daugiabučių namų atnaujinimą (modernizavimą). Prieš porą savaičių Vyriausybė suteikė paskolą VIPA išleidžiant vertybinius popierius – žaliąsias obligacijas. Iš jų gautos lėšos bus skirtos daugiabučių atnaujinimui (modernizavimui) ir energetinio efektyvumo didinimui. 

 

Daugiau informacijos apie VIPA teikiamas finasnavimo galimybes daugiabučių namų atnaujinimo (modernziavimo) projektams rasite čia

 

      

<< Atgal