+370 5 203 4977

ERPB prezidentas apžiūrėjo auksu įvertintą Lietuvos projektą

2018-07-05

Premjeras Saulius Skvernelis finansų ministras Vilius Šapoka ir Viešųjų investicijų plėtros agentūros generalinis direktorius Gvidas Dargužas šiandien susitiko su Lietuvoje viešinčiu Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) prezidentu Suma Chakrabarti. Su juo aptarė Lietuvos ir ERPB bendradarbiavimą, sėkmingą energetikos sektoriaus partnerystę, ryžtingus ketinimus plėsti fintech ir gerinti aplinką investicijoms. 


Gegužę vykusiuose metiniuose ERPB tvarumo apdovanojimuose Lietuva pelnė aukso medalį Aplinkos ir socialinių inovacijų srityje už daugiabučių namų renovacijos projektą. Vizito proga, ERPB prezidentas susitiko su Viešųjų investicijų plėtros agentūros (VIPA) atstovais, apžiūrėjo aukso medaliu įvertinto daugiabučių namų renovacijos projekto rezultatus.

 

„Glaudus bendradarbiavimas su ERPB skatina Lietuvą augti. Ateities kryptys yra Lietuvos energetinis saugumas, įmonių konkurencingumo ir jų kuriamos pridėtinės vertės didinimas. ERPB vaidmuo labai svarbus, skatinant žaliųjų obligacijų rinką Lietuvoje. Aukščiausi įvertinimai už mūsų rezultatus yra didžiulė paskata judėti pirmyn“, – sakė finansų ministras V. Šapoka.


ERPB – tarptautinė finansų institucija, įsteigta 1991 m., skirta skatinti ekonomines reformas, kurios paspartina valstybių perėjimą prie atviros ir demokratiškos rinkos ekonomikos. Banko narėmis yra 66 valstybės ir dvi tarptautinės institucijos (Europos Komisija ir Europos investicijų bankas), ERPB veiklą vykdo 37 valstybėse. Lietuva ERPB nare yra nuo 1992 m. Bankas mūsų šalyje yra investavęs į 83 projektus, investicijos siekė 748 milijonų eurų.

 

 

 

<< Atgal