+370 5 203 4977

* Į Jūsų užklausą bus atsakyta per 5 darbo dienas. Jeigu norite gauti atsakymą asmeniškai, prašome nurodyti savo kontaktus.   

 

Į kokias verslo sritis investuoja VIPA?

 

VIPA investuoja į viešosios infrastruktūros projektus ir projektus, kurie yra susiję su viešųjų poreikių užtikrinimu. Pagrindinis VIPA tikslas – atnaujinti bei modernizuoti esamą bei diegti naują Lietuvos infrastruktūrą, taip prisidedant prie tvarios ekonomikos augimo, šalies viešųjų funkcijų užtikrinimo ir finansų rinkos vystymosi. Pagrindinės šiuo metu finansuojamos sritys yra: viešųjų pastatų modernizavimas, gatvių apšvietimo, energinio efektyvumo ir daugiabučių namų modernizavimo projektai. Ateityje numatoma teikti finansines priemones kultūros paveldo, vandentvarkos, kelių, energetiniams ir kt. projektams.

 

Kokiais kriterijais yra atsirenkami projektai?

 

Pagrindinis kriterijus yra projekto reikalingumas ir sukuriama pridėtinė vertė Lietuvos infrastruktūrai. VIPA tikslas yra užtikrinti tokių projektų dalinį ar pilną finansavimą per paskolų, garantijų ar kitų finansinių instrumentų teikimą.

Kiti atrankos kriterijai yra: pareiškėjo kreditingumo įvertinimas, projekto atsiperkamumas, galimų rizikų įvertinimas, pareiškėjo pageidaujamas finansinės sąlygos, gebėjimas pritraukti papildomą finansavimą ir pan. Kiekviena paraiška yra vertinama individualiai.

Vertinami projektai dažniausiai yra iš sričių, kuriose yra finansavimo trūkumas. Projektai turi būti ekonomiškai gyvybingi, t. y. iš generuojamų pinigų srautų turi būti aptarnaujamos finansinės priemonės. Taip pat VIPA suteikiamas finansavimas turi papildyti bendrą projekto finansavimą ir tokiu būdu sukurti pridėtinę vertę.